UÇUŞ ALANI

Konforlu ve güvenli bir uçuş sağlamak için bir dizi gelişmiş çözüm uyguladık.

Uçuş odasının "zemini", özel tasarım esnekliği ve ayarlanabilir bağlantılara sahip olan çelik güvenlik ağından oluşur.
Mükemmel yuvarlak cam bölme, hava akışını azaltan köşelere sahip çokgen bölmelerin aksine türbülanssız eşit bir hava akışı sağlar.
Özel ses emici katmanlara sahip kalın cam, uçuşları kulak tıkacı olmadan yakın mesafeden gözlemlemeyi ve normal ses seviyesinde konuşmayı mümkün kılar


 Toplam yükseklik 24 m
 Cam yüksekliği  8 m
 Minimum çap 4,3 m


Teknik ve mühendislik becerilerimiz, bu şartnamelerdeki herhangi bir rüzgar tünelini gereksinimlerinize göre tasarlamamızı ve uygulamamızı sağlar.

Image

SERBEST EKSİZ PANORAMA CAM

Yuvarlak cam panellerimiz hem sıfır hem de sıfır basınç koşullarında çalışmak üzere benzersiz bir şekilde Yuvarlak cam panellerimiz hem sıfır hem de sıfır basınç koşullarında çalışmak üzere benzersiz bir şekilde tasarlanmıştır. Eşsiz bir kimyasal sertleştirme işlemi ile elde edilen bozulma-ön paneller, izleyicilerin ve kullacıların kör alanlarda veya görsel kesinti olmadan camdan görmelerini sağlar: deneyim neredeyse camsız uçmaya benzer. LISEPRO®’un tünelinde kullanılan camdan çekilen fotoğrafların ve videoların kalitesi çok net olacaktır. Evreleme alanı ayrıca, eğitmenler ve sıralarını almak isteyenler tarafından kesintisiz bir görünüm için tavandan tabana cam panellerden de faydalanır.FANLAR

Aksiyel fanlar, diğerleri gibi Lisepro makinelerinin kalbinde yer alır.

Lisepro, aerodinamik araştırma ve üretimde 18 yılı aşkın tecrübesiyle, yalnızca kendi sistemleri için gerçekten son teknoloji sürücüler üretiyor.

Özellikle büyük çap ve düşük hız nedeniyle, fanlarımız minimum gürültü ve titreşimle mükemmel hava akışı kalitesi sunar.

Karbon fiber kanatlarla donatılmış ve markalı elektrik motorlarıyla çalıştırılan bu fanlar, 30 yıldan fazla beklenen hizmet ömrü ile piyasadaki en güvenilir rüzgar makineleridir.

Her Fan yanında:
Titreşim, sıcaklık, yağ seviyesi ve statik ve dinamik basınç için çeşitli teşhis sensörleri ve kontrolleri
- Otomatik bir yağlama sistemi
- Bir dizi titreşim önleyici montaj parçası
- Tek bir frekans dönüştürücü

DİFİZÖR

Tıpkı herhangi bir olağanüstü yelkenli teknenin mükemmel bir şekilde düzenlenmiş bir şekil etrafında inşa edilmesi gibi, rüzgar tünelinin verimliliği de motorlardan gelen engelsiz hava akışını uçuş odasına ve geri yönlendirmek için honlanmış aerodinamik hatlara dayanır. Bu basit ama zorlu görev için, onlarca yıllık yarış sürat teknelerinin tasarımı ve inşasıyla kendini kanıtlamış üst düzey teknolojiyi kullandık.

En yüksek hassasiyetle üretilen CTP kompozit hava kanallarımız, tünelin ayrı parçaları arasında sorunsuz geçişleri garanti eder. Metal ve betondan yapılmış CTP hava kanallarının aksine:
Daha kesin bir şekil sağlayın ve gürültü ve titreşim emisyonlarının ana nedeni olan duvara yakın türbülansı ortadan kaldırın. Rüzgar tünellerini daha zorlu yerlere taşıyın (alışveriş merkezleri veya yakındaki yerleşim alanları gibi).
Sandviç yapı, ses dalgalarını döngüden iletmek yerine emer ve geleneksel hava kanallarında yaygın olan kontrolsüz rezonans zirvelerine yol açarak uçmayı çocuklar ve çalışanlar için rahat ve güvenli hale getirir.
Genel aerodinamik tasarımını ve dolayısıyla tünelin enerji verimliliğini iyileştirerek işletme maliyetlerini ve soğutma maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

Çıkış Halkası

Tünel içindeki hava basıncını dışa doğru eşleştirmek için tünel sıfır basınç koşullarında çalışmasını sağlamakTünel içindeki hava basıncını dışa doğru eşleştirmek için tünel sıfır basınç koşullarında çalışmasını sağlamakiçin halka şeklindeki halka kullanılacaktır. Tünel ana hava akışını bozmadan hava simetrik olarak tünelin içineve dışına akar. Kanal halka, gerektiğinde, giriş havasının muamele edilmesine ve kontrol edilmesine izin verir(bunlar, bir filtre sistemi, bir soğutma sistemi veya gerekirse bir kısmi veya tam akış bloğu içerebilir)
Lisepro LP4.3 çıkış halkası
Image

MOTOR YATAĞI

Özel Tasarim Motor Yatağı

Giriş geometrisi, havanın dört dairesel kanaldan bir büyük kanala sorunsuz geçişini sağlamak için optimizeGiriş geometrisi, havanın dört dairesel kanaldan bir büyük kanala sorunsuz geçişini sağlamak için optimizeedilmiştir. Bu da operasyonel maliyetleri düşürerek genel verimliliği arttırır

.
Image
Alt Text

Özel Tasarım Yönlendirme Kanatları

Yönlendirici kanatlar, rüzgar tünelinin verimliliğinin temel taşıdır. Klasik NASA çalışmaları; bir tünelde% 30'a varan enerji kayıplarının, zayıf yönlendirici kanat tasarımı, kanatları takarken yetersiz frekans ve yanlış kurulum nedeniyle meydana gelebileceğini göstermektedir. En önemlisi, yönlendirici kanat tasarımı türbülansı hem indükleyip hem de drose edip hava akış kalitesini önemli ölçüde etkileyebilir.

Lisepro Yön bıçakları, ekstrüde edilmiş havacılık sınıfı alüminyumdan yapılmıştır ve mikrometre hassasiyetinde kalibre edilmiştir. Kendi tasarımımızın benzersiz X-Large profili, hava akışını kesintiye uğratmadan verimli bir yön değişikliği sağlarken, yönlendirici kanatlarda azaltılmış mesafe, bal peteğini eşit şekilde etkiler ve hava akışındaki en küçük farklılıkları telafi eder.

Aktiv Soğutma Sistemi

Lisepro soğutma sistemi, dönen kanatlar aracılığıyla tek tip hava akışı soğutmaya dayanmaktadır. Tünellerimizdeki diğer rüzgar tüneli teknolojilerinin aksine, soğutma sıvısı, merkezi HVAC sistemlerinden doğrudan ısı eşanjörü olarak görev yapan içi boş döner kanatlara beslenir. Bu yaklaşım, geleneksel sistemler kullanılarak hava akımına soğutulmuş hava enjekte edildiğinde oluşan türbülansı ortadan kaldırır.
Soğutma sistemli rüzgar tünelleri aşırı iklimlerde çalıştırılabilir ve dışarıdan pratik olarak duyulamaz. Sonuç olarak, sistem, dış gürültü emisyonlarının istenmediği yerleşim alanlarının veya diğer alanların hemen yakınına yerleştirilebilir.

Ekstra Seçenekler

BASE atlama odası
BASE odası, bir rüzgar tünelinin tepesinde bulunur ve profesyonel paraşütle atlama ve askeri eğitim için önemli bir araçtır. Teknik olarak, kontrollü bir uçak çıkışı alıştırması yapmanıza izin veren uçuş odasına başka bir giriş. Kapıdaki rüzgar hızının iki kat azalması nedeniyle, TunnelTech'in BASE odası, stabilize edici bir paraşütle eğitim için uygun olan ve bu tür eğitimin güvenliğini önemli ölçüde artıran tek odadır. Talep üzerine, taban odası bir uçak içi ile dekore edilebilir ve kapsamlı bir otomasyon ve güvenlik sistemleri seti ile donatılabilir.
Uçan alana bağlı yüksek bir oda, tıpkı gerçek bir uçaktan sanki hava akımına sıçrama deneyimini sağlayacakUçan alana bağlı yüksek bir oda, tıpkı gerçek bir uçaktan sanki hava akımına sıçrama deneyimini sağlayacakve yepyeni bir bodyflight disiplini için zemin hazırlayacak: iç mekan BASE-jumping. Odanın tasarım ve işletimprosedürleri, güvenliği en yüksek önceliğimiz olarak sürdürmek üzere planlanır ve inşa edilir.

Petek Yapısı

Honecomb, akıştaki en küçük düzensizlikleri düzelten ve pratik olarak türbülanslı bir hava akışı oluşturan hücresel bir metal yapıdır. Bu işlev, gerçek hava dalışına benzer şekilde hava akışının en yüksek homojenliğini üretir. Tünellerimizdeki uygulama için, havacılık kalitesinde en yüksek kalitede Japonya'da yapılan petekleri kullanıyoruz.
Alt Text

Kötü Hava Simulasyonu

Askeri amaçlar ve kapsamlı psikolojik eğitim için, Lisepro'nun rüzgar tünelleri, şiddetli yağmur, zayıf görüş, nem ve yıldırım çarpmalarını uçuş odasına getiren bir fırtına simülasyon sistemi ile donatılabilir. Gelişmiş bir soğutma sistemi ve BASE odasına monte edilmiş bir uçak gövdesi ile birleştirilen bu sistemler, askeri personeli hayal edilebilecek en kötü olası savaş durumuna hazırlar.
Military
Image
Bingül sok. no 7
34535 Büyükçekmece-Istanbul
 Tel:
+90 212 863 2230
 Mobile:
+90 543 419 7273
 E-Mail:
info@lisepro.com